maxresdefault

Výběr svatebnich šatů podle typu postavy

Každá nevěsta chce ve svůj svatební den vypadat co nejlépe, k tomu patří i správný výběr šatů podle vhodného střihu. Všechny ženy zcela jisté znají základní nedostatky své postavy, a proto by měly dodržet několik zásadních pravidel jak je vhodně zamaskovat a ještě využít ve svůj prospěch.

Uveďme si několik zásad při výběru šatů podle typologie ženské postavy.

 

Vysoká štíhlá postava, typ „I“

Charakteristická jsou úzká ramena, pas, boky a malá ňadra. Žena s tímto typem postavy by si rozhodně neměla obléci dlouhou úzkou sukni nebo pouzdrové šaty, které její postavu ještě více prodlouží. Dobrou službu postavě typu „I“ neudělá ani široce nabíraná, mnohavrstevná sukně.

Vhodné jsou šaty empírového střihu s krátkým rukávkem, nebo také bez ramínek, rozšířené těsně pod ňadry. Živůtek může být bohatě zdobený a dlouhá sukně, vytvářející na zemi efektní kolo, dokonale odvede pozornost od extrémní výšky a štíhlosti. Tento střih opticky zvýrazní poprsí a mírně se rozšiřující sukně vymodeluje ženskou siluetu.

Vhodné jsou také šaty s kratší délkou sukně rozšiřující se těsně pod koleny. Pas by mohl být zvýrazněn například mašlí.

Materiál na šaty – jemný splývavý šifon.

Boty volte v barvě šatů s nízkým pohodlným podpatkem. Obuv typu „balerínky“ jsou sice oblíbenou letní obuví, ale pro společenskou příležitost, jakou je právě svatba se příliš nehodí a navíc působí lacině.

doporučené šaty: Leandra, Keira

 

Malá štíhlá postava

Drobná nevěsta štíhlé postavy jistě neudělá chybu, když zvolí šaty s prodlužujícím efektem. Vhodný je zvýšený a zvýrazněný pas, nikdy však nevolte snížený pas, který opticky zkracuje nohy.

Vhodná je užší sukně a menší výstřih. Nebojte se zvolit kratší šaty s podélným, ale drobným zdobením. Pokud si vyberete šaty s krátkým rukávem nebo bez rukávů doplňte je dlouhými rukavičkami.

Materiál na šaty – jemný splývavý šifon.

Pro tento typ postavy je nejvhodnější obuví klasická lodička s vysokým podpatkem.

doporučené šaty: Jeanette, Ettia, Olympia

 

Menší kulatá postava, typ „O“

Charakteristická jsou pro ni úzká ramena, široký hrudník, větší poprsí, výrazné boky, nevýrazný nebo žádný pas a celkově větší objem.

Žena s tímto typem postavy by si rozhodně neměla obléci rovné šaty, nebo široce nabíranou sukni.

Vhodné jsou šaty, které především opticky zvýrazní pas, nejlépe stuhou nebo šerpou. Širší sukně střižená do áčka ze splývavého, ale pevnějšího materiálu rozšiřující se od pasu a výrazným podélným zdobením přátelsky skryje kulatost postavy. Výstřih doporučujeme menší ve tvaru písmene V. Vhodný je i ¾ rukávek. Odhalená ramena a paže volte jen v případě, že neumožníte veřejnosti pohled na počínající celulitidu v podpaží.

Materiál na šaty – hladký satén.

Pro tento typ postavy je nejvhodnější obuví klasická lodička v barvě šatů s nižším podpatkem.

doporučené šaty: Geneva, Monaco, Layla, Sigourney

Výrazná ženská postava, typ „S“

Postavu charakterizuje plné poprsí, výrazné boky a štíhlý pas. Stejně široká ramena a boky při pohledu ze strany připomínají linku písmene S.

Při výběru šatů se nebojte své křivky ještě zvýraznit. Vypasované těsné šaty áčkového střihu s odhalenou šíjí i rameny, nebo hluboký výstřih podtrhnou vaši ženskost. Jednoduchý živůtek s odvážným výstřihem můžete doplnit jakýmkoliv typem sukně. Tato postava je prakticky ideální a snad kromě zvýšeného pasu si můžete dovolit každý střih.

Vhodnou obuví jsou klasické lodičky, nebo boty s páskem přes štíhlý kotník.

doporučené šaty: Aurora, Monticella

Disproporční postava, typ „A“

Malá prsa, úzká ramena a hrudník

, velké boky a zadeček, postava se rozšiřuje směrem dolů.

Ačkoliv by šaty měly opticky rozšiřovat horní partie těla, nedoporučujeme široké nabírané rukávy.

Vhodné jsou šaty empírového střihu s bohatě zdobeným živůtkem z hladkého materiálu a jednoduchou splývavou sukní v délce ke kotníkům, která nebude obepínat širší boky a překryje spodní partie těla.

Vhodné jsou také šaty áčkového střihu, doplněné výrazným bolerkem.

Materiál na šaty – hladký satén nebo taft.

Vhodnou obuví jsou lodičky s pohodlným nižším podpatkem.

doporučené šaty: Emsley , Ladonna

 

Chlapecká postava, typ „H“

Postava je charakterizována rameny a boky ve stejné šíři, bez výrazného pasu, připomíná spíše obdélník, než tvarovanou ženskou postavu.

Vhodné jsou šaty, které dodají iluzi ženských křivek, například s korzetem a široce nabíranou sukní. Nebojte se odhalit šíji a zvolit šaty s titěrnými úzkými ramínky.

Boty mohou být páskové s plnou špičkou na nižším podpatku, měly by však být luxusní ve vyšší cenové kategorii.

doporučené šaty: Olga, Walker Rose

Atletická postava, typ „V“

Tento typ postavy má širší ramena a velký hrudník, užší pas, malý zadeček, štíhlé až tenké nohy, proto jsou pro něj spíše nevhodné dlouhé úzké sukně.

Vhodné jsou šaty zvýrazňující dolní polovinu těla, například se sníženým pasem a širokou sukní s nápadným lemem. Živůtek by měl být co nejjednodušší a nejnápadnější. Výstřih volte tak, aby mohutnější hrudník opticky zmenšoval, například ve tvaru písmene V.

Vhodnou obuví mohou být elegantní pantoflíčky na klínku ve vyšší cenové kategorii, které podtrhnou ženskost štíhlé nohy.

doporučené šaty: Becca, Bardott

 TOPlist