5MW667_Leandra_Alt1_small

Nákup svatebních šatů přes Internet

Při tomto typu nákupu je nutné se vyvarovat několika běžných a stále se opakujících chyb.

 

První svatba je docela zásadní změnou a jednou z nejslavnostnějších okamžiků v životě a každá žena si přeje ve svatební den vypadat co nejlépe. Výhodou nákupu svatebních šatů na Internetu je nižší cena, úspora času a nákup z pohodlí domova. Navíc si šaty můžete ponechat na památku a po letech je třeba ukázat vnoučatům.

 

Aby nevěsta, po otevření doručené zásilky nebyla zklamána a nepropadla zbytečným depresím. pojďme si nyní stručně shrnout některé praktické zásady nákupu svatebních šatů v e-shopech:

 

Zásada č. 1

Vždy nakupujte pouze v takových e-shopech, o kterých již máte ze svého okolí a od svých přátel kladnou odezvu na jejich služby. Doporučení spokojených zákazníků je jistou zárukou solidnosti internetového obchodu. Pokud si vyhlédnete svatební šaty v e-shopu, o kterém nemáte možnost získat reference, například v případě nákupu na zahraničních serverech, pečlivě zvažujte, zda ohlasy, uváděné samotným e-shopem (pod konkrétním zbožím) jsou pravdivé, či zda si je tam majitelé náhodou nepíší sami.

 

Zásada č. 2

Než se pustíte do nákupu svatebních šatů, zkontrolujte si, zda jsou stránky Internetového obchodu označeny zákonem stanovenými údaji, tzn. obchodní firmou podnikatele, jeho identifikačním číslem a kontaktní adresou pro vypořádání případných závazků, reklamací či vrácení zboží. Vhodné je také uvedení telefonního čísla a e-mailová adresa pro přímé vyřizování dotazů zákazníků. Pokud je na stránkách e-shopu uveden pouze odkaz na P.O.Box, velmi dobře a rychle vám k opuštění takové stránky poslouží malý křížek umístěný v pravém horním rohu obrazovky vašeho počítače. Tento postup ale jistě znáte a není třeba ho připomínat.

 

Zásada č. 3

Prostudujte si pečlivě obchodní nebo také reklamační podmínky. To platí samozřejmě v každém případě, ale zejména však pro nákup ze zahraničí. Mnoho států EU má stanovené jiné podmínky pro vrácení zboží či vyřízení reklamace. Předejdete tak případnému nepříjemnému překvapení.  V České republice lze vrátit zboží v nepoškozeném obalu bez udání důvodu do 14 dnů od jeho zakoupení.

 

 

Zásada č. 4

Nákup svatebních šatů přes Internet má bezesporu jednu velkou výhodu a tou je možnost pohodlného a snadného srovnávání cen konkurenčních obchodů z pohodlí domova. Svatební šaty zakoupené v e-shopu nabízí prodejci za podstatně příznivější ceny, než v kamenných obchodech, a to z důvodu nižších nákladů na provoz. Neváhejte proto pečlivě porovnávat všechny nabídky. Můžete k tomu využít například i srovnávače, které hlídají ceny mnoha internetových obchodů a své informace o nich aktualizují velmi rychle.

 

Zásada č. 5

Nenakupujte svatební šaty na poslední chvíli. Zrovna tak, jako při nákupu jakéhokoliv oblečení, tak i při nákupu svatebních šatů věnujte velkou pozornost tabulce velikostí. Nejste-li si jisti, zda vaše míry přesně konvenují s uvedenými velikostmi, provádějte nákup s dostatečným předstihem, abyste mohli případně zboží vrátit a nepřivedli tím sami sebe do časové tísně.

 

Zásada č. 6

Pečlivou pozornost věnujte výběru materiálu, ze kterého jsou šaty zpracované. U každého zboží musí být jeho složení uvedeno. Například stoprocentní polyester asi nebude ten pravý materiál na svatbu v parném červenci. Sice se vám šaty nebudou mačkat, ale budete se v nich cítit stejně, jako v dobře vytopené finské sauně. I zde platí pravidlo včasného nákupu s dostatečnou časovou rezervou, aby bylo možné svatební šaty vrátit a poohlédnout se jinde.

 

Zásada č. 7

Objednávku zřejmě provedete celkem hravě, protože většina e-shopů vás objednávkovými formuláři sama navede ke zdárnému cíli. Dbejte na to, aby však byla internetovým obchodem potvrzena, obvykle na vámi udanou e-mailovou adresu. Také věnujte uvážlivou pozornost způsobu, jakým si chcete převzít objednané zboží, což většinou souvisí i s uskutečněním platby. O těchto zásadních údajích musíte být informováni předem. Pokud zvolíte odebrání zboží na dobírku, sice možná budete muset strávit chvilku času na České poště, ale zaručí vám to možnost zkontrolovat si neporušenost obalu, ve kterém je zásilka zabalena. V žádném případě zboží v porušeném obalu nepřebírejte, ani neplaťte.  O poškození sepište s dopravcem protokol a dodavatele o tom informujte. Platbu proveďte jen v případě, že zásilka se jeví v pořádku a vy ji tedy chcete převzít.

Pokud se rozhodnete provést platbu za objednané zboží prostřednictvím své bankovní karty, zkontrolujte si, zda má internetový obchod zabezpečený přenos dat pro provádění plateb. Ideální je, aby při zadávání údajů ze své karty byla vaše platba přímo přesměrována na webové rozhraní banky, nemůže tak dojít k volnému přenosu nechráněných dat. Banka pak podnikateli poskytne pouze přímou informaci o provedení platby, na základě které vám bude zboží odesláno. Na možnost takového způsobu platby upozorňuje zákazníka obchodník na svých stránkách speciálním logem.

 

Zásada č. 8

Než se rozhodnete, zda jste se zaslanými svatebními šaty dokonale spokojeni a hodláte si je ponechat, pečlivě opatrujte veškeré doklady a dokumenty, které jste kolem nákupu obdrželi.

Může se vám totiž stát, že ze šatů koukají na všech stranách nitě a vy váháte zda šaty vrátit, ačkoliv vám jinak sluší a vypadáte v nich dobře, či zda vzít prostě jen do ruky nůžky, provést patřičné úpravy a šaty přijmout za své.

 

Zásada č. 9

Pokud chcete od smlouvy odstoupit a zboží nepoškozené ani jinak upravované bez udání důvodu vrátit, čiňte vždy písemnou formou. Odstoupení musí být provedeno v zákonné lhůtě a zákazník má přitom povinnost zboží současně vrátit.

Prodávající vrátí peníze za navrácené zboží do 30 dnů od odstoupení od smlouvy.

 

 

Poslední zásada na závěr

V Internetových obchodech nelze svatební šaty ani vyzkoušet, ani si osahat materiál. Pokud má nevěsta atypickou postavu takto, zakoupené šaty jí nemusí padnout. Fotografie modelů mohou zkreslovat barvu, a tak dále. Než se pro nákup svatebních šatů prostřednictvím e-shopů rozhodnete, dobře si zvažte, zda pro vaši povahu nebude příjemnější zvolit nákup v některém z luxusnějších salonů a připlatit si za jistou kvalitu.TOPlist