love

12 tipů jak si to nepokazit

Svatba je jednou z nejšťastnějších událostí v životě, ale její přípravy nejsou zrovna jednoduché.  Každý si přeje prožít tento svůj velký den bez zbytečného chaosu a nepříjemné nervozity. Přinášíme vám proto 12 tipů jak si tuto slavnostní chvíli nepokazit.

 

Správný výběr místa

Prostředí, kde se bude svatba odehrávat, zvolte podle toho jaký styl svatby si představujete. Tomu přizpůsobte výzdobu, květiny, šaty, hudbu a v neposlední řadě i počet hostů. Neobléknete si přece kovbojské boty na romantickou svatbu.

 

Správný výběr svatebních šatů

Při volbě a výběru šatů máte několik možností. Můžete si je nechat ušít na míru, což předpokládá velkou finanční zátěž. Nebo je zakoupit na internetu prostřednictvím nějakého eshopu, v takovém případě se ale nevěsta vystavuje riziku, že jí svatební šaty nebudou dobře sedět. A nebo můžete zvolit nejjednodušší a nejspolehlivější variantu – návštěvu svatebního salonu. Při výběru šatů platí také jedno zásadní doporučení,  pokud chcete před svatbou zhubnout, čiňte tak pouze do doby než budete mít vybrané šaty na míru, aby se nestalo, že na vás nakonec budou viset.

 

Výběr snubních prstenů

Pokud se rozhodnete stvrdit svůj sňatek také snubními prsteny, uvědomte si, že se jedná o investici na celý život a prsteny by měly být kvalitní. Proto do nich neváhejte investovat.

 

Nezapomeňte se včas objednat u kadeřníka

Případně do kosmetického salonu na profesionální líčení.

 

Květinová výzdoba

Květiny vybíráme nejen podle obliby, ale také podle ročního období, ve kterém svatbu plánujete. Pečlivě zvažte, které květiny vydrží svěží po celý horký letní den nebo naopak v mrazivé zimě. Květiny a vázané kytice by měly ladit se zvoleným prostředím, stylem svatby a šaty nevěsty. Pokud volíte aromatické, není dobré je rozmístit přímo na jídelní stoly, mohly by svou vůní rušit požitek z jídla. 

 

Svatební hosté

Při stanovení počtu svatebních hostů si musíme především ujasnit finanční rozpočet, kterým jsme limitováni při zajištění svatební hostiny. Také pečlivě zvažujte jejich potřeby, například ubytování.

 

Přeprava hostů z obřadu na hostinu

S počtem hostů úzce souvisí i zajištění dostatečného počtu míst v dopravních prostředcích (auta, případně rezervace autobusu) na přepravu hostů z obřadu na hostinu.

 

Výběr jídla

Jídlo na svatební hostinu by se mělo vybírat nejen podle chuti, ale také s přihlédnutím na případné dietní potřeby rodičů, prarodičů a nejbližších. Ti by měli mít možnost si vybrat pokrmy, které jsou v souladu s jejich zdravotním stavem.

 

Výběr hudby

Výběr hudby úzce souvisí s výběrem místa a prostředí svatby. Pro dokreslení slavnostní atmosféry se hodí živá hudba. Je ale ovšem na každém, co se mu líbí.

 

Dlouhá časová mezera mezi obřadem a hostinou

Hostina by měla na obřad navazovat plynule, aby se nestalo, že se hosté budou nudit.

V případě, že mají novomanželé naplánované samostatné fotografování, nezapomeňte pro čekající hosty zajistit náhradní program.

 

Fotograf

Vzhledem k výsledné kvalitě fotek je lepší připlatit si za služby profesionála, který má s focením svateb zkušenosti.

 

Proslov

Úvodní svatební proslov mají většinou otcové ženich a nevěsty. Pokud se chcete vyvarovat některých témat, raději jim napište pár bodů na papírek sami.TOPlist